Er bestaat een overvloed aan shops die mooie handgemaakte kinderkleding verkopen. Heel Instagram staat er vol mee! Helaas bieden de meeste daarvan kinderkleding aan t/m (slechts) maat 98 of 104. Voor grotere maatjes is het aanbod drastisch minder. Daarom ging ik op zoek naar de leukste shops die handgemaakte kinderkleding in grotere maatjes verkopen. Hieronder vind je – op alfabetische volgorde – een overzicht van mijn vijf favoriete shops met een prachtige, duurzame collectie t/m minimaal maat 128.
Duurzame handgemaakte kinderkleding
Met duurzaam bedoel ik overigens stoffen met een keurmerk, zoals GOTS en OEKO-TEX. Maar wat is nu eigenlijk het verschil tussen deze twee keurmerken?
OEKO-TEX
OEKO-TEX producten zijn getest op schadelijke stoffen. Voor kinderkleding is dit dus een belangrijk keurmerk. Het is wel zo fijn om te weten dat je kind geen kleding draagt die giftige stoffen bevat.
Het OEKO-TEX keurmerk zegt echter niets over de vraag of er biologische grondstoffen zijn gebruikt. Hiervoor moet je naar het GOTS keurmerk kijken.
GOTS
Het GOTS keurmerk heeft twee niveau’s:
- Minimaal 95% van het materiaal is biologisch
- Minimaal 70% van het materiaal is biologisch
GOTS kijkt overigens niet alleen naar de grondstoffen, maar naar het hele productieproces. Zo zijn er o.a. strenge voorwaarden voor de verpakking, etikettering, distributie en werkomstandigheden. Er geldt een verbod op kinderarbeid, er zijn voorwaarden voor een minimumloon en er gelden eisen mbt de veiligheid en hygiëne van de werkomgeving.
Zelf koop ik alleen nog biologisch katoen, dus let ik op het GOTS keurmerk. Zie ook mijn blogpost over 10 dingen die ik niet meer koop.
Blitz Handmade
Allereerst Blitz Handmade. Deze shop verkoopt niet alleen hele mooie handgemaakte kinderkleding in maat 74 t/m 134, maar de kleding is ook nog op verschillende manieren duurzaam. Alle stoffen hebben namelijk een OEKO-TEX of GOTS keurmerk én alle kleding wordt uitsluitend op basis van bestelling gemaakt. Zo is elk kledingstuk uniek en wordt verspilling tegengegaan. Fleur maakt alle kleding zelf in haar atelier aan huis.
Blitz Handmade heeft een ruime collectie om uit te kiezen. Zo vind je er niet alleen de standaard broeken, shirts en jurkjes, maar ook giletjes, tuinbroeken en haarbandjes.
Kleine Baasjes
Oorspronkelijk verkocht Priscilla bij Kleine Baasjes merkkleding van grote en kleine merken. Maar na een tijdje miste ze daarin de creativiteit en besloot ze om zelf plaats te nemen achter de naaimachine. En het resultaat mag er zijn! Kleine Baasjes verkoopt hippe handgemaakte kinderkleding en accessoires voor mini (meisjes) van 0-10 jaar. Uitsluitend van duurzame stoffen.
De meeste kleertjes zijn standaard t/m maat 128 te koop, maar heb je een speciaal verzoek, dan helpt Priscilla je graag. Kleine Baasjes is een gezellige boutique waar de persoonlijke benadering voorop staat. Of zoals Priscilla het zelf zegt: “Wij weten maanden na je bestelling nog wie je bent en wat je hebt besteld!”
Little Chipmunks
Ook een superleuke shop is Little Chipmunks. De kleding van Little Chipmunks wordt gemaakt van duurzame materialen, zoals GOTS, OEKO-TEX, OCS 100 en Tencel™ Lyocell. Naast handgemaakte kinderkleding verkoopt Little Chipmunks ook andere items, waaronder swaddles en lakens, aankleedkussenhoezen en zelfs BIBS speentjes. Little Chipmunks verkoopt ook kleding vanaf maat 44 voor premature kindjes.
Plumie
New kid on the block is Plumie. Deze toffe slowfashion shop is in november 2020 gestart en neemt vooralsnog enkel via Instagram (DM) bestellingen aan. Alle stoffen zijn organisch, hebben een keurmerk en worden zorgvuldig uitgezocht.
Bij Plumie vind je kleertjes vanaf maat 50 t/m 140, alsmede accessoires zoals scrunchies en haarbandjes. Zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen!
Siemz
En last, maar zeker niet least: Siemz. Deze shop verkoopt handgemaakte kinderkleding in de maatjes 50 t/m 140. Alle stoffen zijn minimaal OEKO-TEX en je vindt er ook GOTS gecertificeerde stoffen.
Naast baby- en kinderkleding verkoopt Siemz ook accessoires (o.a. duurzame zonnebrillen), schoentjes, slabbetjes en eetgerei, poppenmandjes en speeltenten.
Dit waren mijn favoriete shops die handgemaakte, duurzame kinderkleding verkopen t/m (minimaal) maat 128! Heb je nog leuke aanvullingen? Laat het me weten in een reactie hieronder.
Deze blogpost kwam tot stand in samenwerking met Blitz Handmade, Kleine Baasjes, Little Chipmunks, Plumie en Siemz. Interesse in een samenwerking? Leuk! Ik werk graag samen met bedrijven & merken die bij mij passen. Mail naar linda@thathomepage.com. Ik plaats geen voorgeschreven teksten of gastblogs, enkel mijn eigen ervaringen.

Wat een geweldige shops! Het meerendeel kende ik al, maar nog niet allemaal, bedankt voor de tips!
Wij doen graag mee aan de winactie, van bykels zijn we al enige tijd fan ❤️
Graag gedaan! Hoop dat je iets aan de tips zult hebben!
Leuke winactie! Ben gek op handmade kleding.Ik doe graag mee voor mijn zoontje Sam zijn kastje zit nog helemaal niet vol voor de herfst/winter.
Handgemaakte kleding geeft toch net dat beetje extra he!
Wat een fijne tips! Hier zitten we ook op her randje met 104/110!
Hoop dat je iets aan de tips hebt Nadia! Na 104 wordt het ineens een stuk lastiger!
Wat superleuk! Vind die truien met ballonnen en die grijze met tekst zo gaaf!
Jaa die zijn leuk he! Ook een favorietje van mij!
Leuke blog! Ik mis TessLiva in je lijstje! Mijn buurvrouw maakt zulke mooie kinderkleding🥰!
@tessliva kinderkleding.
Thanks! Ik heb even gekeken, maar zie dat de kleding van TessLiva tot maat 110 gaat. En deze blogpost gaat juist over grotere maatjes.
Wat een leuke blog!! Eentje die ik nog mis en hele toffe kleding t/m maat 140 heeft, is Hip, stoer en handgemaakt. Unieke, kwalitatieve en handgemaakte kleding voor zowel jongens als meisjes. Ik shop er graag! 🤎
Hi Astrid, leuk dat je de blogpost hebt gelezen! Bedoel je de shop Hip, Stoer en Handgemaakt uit Alkmaar? Zij gebruiken volgens mij geen OEKO-TEX en GOTS gecertificeerde stoffen (althans, de site vermeldt daar niets over), vandaar dat ik ze niet heb opgenomen.